Współzałożycielka siemianowickiego Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii Krzyża Świętego. Postępująca choroba Parkinsona nie przeszkodziła jej w działalności charytatywnej.
Jego osiągnięcia zadziwiają. Wystąpił w filmie promującym województwo podlaskie m.in. w polskim pawilonie na Expo w Dubaju. Jego historia zainspirowała również twórców filmu Śubuk.
Chętnie angażuje się w pomoc innym. Swoje obrazy przekazuje na licytacje fundacjom i organizacjom pozarządowym. Prowadzi warsztaty i spotkania motywacyjne.
Filip jest najszczęśliwszy, gdy pokonuje kolejne kilometry. Uśmiecha po każdym treningu i nie bardzo zgadza się z tym, że po bieganiu potrzebny jest odpoczynek.
Po skoku do wody i złamaniu kręgosłupa najpierw musiał zmienić siebie. I zrobił to skutecznie. Skończył studia, nauczył się japońskiego, malował ustami tak dobrze, że otrzymał stypendium artystyczne, a jego obrazy znalazły się na wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Paula Rakowska - Nagroda Publiczności w konkursie Człowiek bez barier 2021
Uczestniczka 2. sezonu programu „Down the Road”, wolontariuszka w schronisku dla zwierząt, promotorka zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Alicja Stelmaszczyk - Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2021
Pedagożka, mentorka osób nowo ociemniałych, założycielka przedsiębiorstwa społecznego, założycielka, członkini zarządów i wolontariuszka wielu organizacji pozarządowych.
Robert Zarzecki - Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2021
Fizjoterapeuta i masażysta, właściciel firmy, prezes Fundacji Widzimy Inaczej, propagator blind tenisa, podróżnik, żeglarz, inicjator i realizator akcji społecznych.
Dominika Kasińska - Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2020
Polska poznała ją jako uczestniczkę programu „Down the road. Zespół w trasie”. Na swoim kanale na YouTubie i profilu na Instagramie pokazuje swą działalność światu i udowadnia, że życie jest piękne.
Patryk Grab - Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2020
Patryk Grab (1991-2023) - związany był ze Stowarzyszeniem „Dobry Dom” i prowadzonym przez nie Zakładem Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie, kolekcjonował szaliki klubów piłkarskich z całego świata, miał ich kilka tysięcy
Wojtek Sawicki - Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2020
Wojtek Sawicki, znany ze swojej działalności jako DJ Carpigiani, a także prowadzący instagramowy kanał Life on Wheelz, otrzymał jedno z czterech wyróżnień w konkursie Człowiek bez barier.
Paulina Woźniak - Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2020
Przez kilkanaście lat zdobyła dwa medale igrzysk paraolimpijskich (srebro w Pekinie w 2008 r. i brąz w Londynie w 2012 r.) i siedem razy stała na podium mistrzostw świata i Europy. Kilkanaście razy została mistrzynią Polski
Na Instagramie przyciąga tłumy – ma 46,5 tys. obserwujących. Zajmuje się też szkoleniem psów, np. dla osób niewidomych. Wyszkoliła też swojego psa asystenta, płowego pudla
Michał Milka, pierwszy w Polsce urzędnik z zespołem Downa, w Urzędzie Miejskim w Gdańsku wydaje formularze, archiwizuje dane, wskazuje właściwe stanowisko, ale przede wszystkim zaraża optymizmem.
Wojciech Kowalczyk - Człowiek bez barier 2019 oraz laureat Nagrody Publiczności
Wojciech Kowalczyk to młody mężczyzna z SMA. Aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, angażował się w akcję „Tak dla terapii SMA w Polsce”, pełni funkcję pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych w urzędzie miasta Legionowa.
Paulina Malinowska-Kowalczyk jest jedną z najbardziej znanych i wpływowych Polek z niepełnosprawnością. Wśród wielu aktywności wymieniamy zaledwie kilka – jest m.in. nauczycielką, osobowością telewizyjną, dziennikarką sportową czy doradczynią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Sebastian Luty - Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2019
Od dawna chciał zostać kierowcą wyścigowym. Jak mówi, benzynę ma we krwi. Paradoksalnie, właśnie po wypadku pojawiła się taka możliwość. Dziś jest kierowcą wyścigowym, ambasadorem projektu Avalon EXTREME.
Helena Pyz - Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2019
Doktor Helena Pyz zajmuje się podopiecznymi z Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach. Wsparcia szukają u niej chorzy i najbiedniejsi z całej okolicy.
Z zawodu jest grafikiem komputerowym, w wolnych chwilach zwiedza świat z żoną Małgorzatą. Razem tworzą bloga RobiMyPodroze.pl, skierowanego dla osób z niepełnosprawnością.
Irena Sikora-Mysłek - Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2018
Zasiada w zarządzie kilku branżowych organizacji, działa w organizacjach charytatywnych, rozwija karierę naukową, pisze doktorat i spełnia się w roli wykładowcy.
Wyróżnienie w konkursie Człowiek bez barier 2018 - Krzysztof Stern
Prowadzenie Stowarzyszenie „Jedna Chwila”, organizacja obozów sportowych Iron Camp, projektu integRUN, treningi crossfitu, biegi na wózkach – to połowa życia Krzysztofa Sterna. Na drugą składa się piękna, wspierająca rodzina.