Człowiek bez barier 2022 - Osobowość Internetowa
Człowiek bez barier 2022 - Osobowość Internetowa
WYNIKI GŁOSOWANIA
Miłosz Bronisz w koszuli w kratę i w okularach z ciemnymi oprawkami stoi na tle białej ściany, patrzy w bok. W ręku trzyma rysunek przedstawiający telefon na tle lasu. Na ekranie telefonu widać przybliżenie na gałąź drzewa, na której siedzi ptak.

Miłosz Bronisz -
36.36% głosów

Artysta, rysuje i maluje, a w przyszłości chce zająć się również rzeźbiarstwem. Wraz z przyjaciółką prowadzi profil na Facebooku „Gosia i Miłosz testują Poznań”, na którym sprawdzają, testują i opisują dostępność architektoniczną, tworząc swoistą mapę dostępności dla OzN i wskazują co można zmienić.

Miłosz to 18-latek z Poznania. Artysta.Nieustannie rozwija się plastycznie i poszukuje inspiracji. Znaczącym zdarzeniem w jego życiu było spotkanie z Nickiem Vujcićem - mówcą motywacyjnym i coachem, mającym to samo schorzenie. Po tym spotkaniu Miłosz postanowił, że również zostanie mówcą i od tego czasu aktywnie uczestniczy w spotkaniach w szkołach i domach kultury – podczas których opowiada o swoich pasjach oraz prowadzi warsztaty.

Wystąpił jako panelista podczas Kongresu Kobiet oraz konferencji „Chcemy całego życia”. W sierpniu 2022 wziął udział w wydarzeniu charytatywnym - pokazywał swoje prace plastyczne oraz malował stopami. Ma za sobą pierwszy plener malarski ze Stowarzyszeniem Artystów Malujących Ustami i Nogami AMUN.

Jest jednym z bohaterów książki Joanny Janowicz „Być sobą". Wraz z przyjaciółką prowadzi profil na Facebooku „Gosia i Miłosz testują Poznań”.

Mariusz Iwan siedzący na wózku w ciemnozielonym mundurze harcerskim w berecie na głowie. Na głowie ma beret.

Mariusz Iwan -
26.12% głosów

Informatyk oraz administrator stron internetowych. Jego największa pasja to samochody ciężarowe. Zafascynowanie tematem zaowocowało powstanie autorskiego projektuJelczON. Nazwa pochodzi od połączenia słów oznaczających markę samochodu i skrótu od osoby niepełnosprawnej.

Mariusz to człowiek wielu talentów. Prywatnie harcerz, z zawodu informatyk, ale ukończył także kurs księgowości i kurs montażu video. Współpracuje z forami internetowymi poświęconymi problematyce osób z niepełnosprawnościami.

Głównym celem Mariusza jest pomoc innym osobom z niepełnosprawnością poprzez pokazywanie, że warto mieć marzenia i je realizować. Jego największa pasja to samochody ciężarowe. Dzięki niej powstał projekt i fanpage na facebooku o nazwie JelczON, w ramach którego z pomocą przyjaciół i asystenta naprawia i modernizuje pojazdy, które pozyskują w ramach projektu.

Projekt JelczON bierze aktywny udział w zlotach pojazdów ciężarowych oraz akcjach charytatywnych np. WOŚP, czy zbieranie nakrętek dla dzieci niesłyszących na zakup aparatów słuchowych.

Bartosz Ostałowski w czapce z daszkiem i kombinezonie kierowcy rajdowego stoi i patrzy w obiektyw.

Bartosz Ostałowski -
21.51% głosów

Kierowca wyścigowy, Driftingowy Mistrz Polski klasy PRO2, mówca motywacyjny, influencer motoryzacyjny, ambasador kampanii społecznych promujących sport i trzeźwość. Prowadzi kanały na Fcaebooku i Instagramie, gdzie zgromadził ponad 120 tysięcy obserwatorów.

Bartosz ma 35 lat i mieszka w Łuczycach. W 2006 r., gdy miał 20 lat, w wypadku komunikacyjnym stracił obie ręce. To dramatyczne wydarzenie nie przeszkodziło mu jednak w realizacji marzenia o karierze w motosporcie. W 2010 r. wstąpił do Automobilklubu Rzemieślnik, gdzie zdobył licencję kierowcy wyścigowego. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA, jest jedynym na świecie profesjonalnym kierowcą sportowym, który prowadzi stopą, z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich.

Startował m.in. w Mistrzostwach Europy Rallycross oraz Wyścigowym Pucharze Polski, a potem rozpoczął swoją przygodę z driftingiem budując w 2012 r. samochód driftingowy. W Driftingowych Mistrzostwach Polski zadebiutował w 2015 r., 4 lata później zdobył tytuł Driftingowego Mistrza Polski klasy PRO2, a w roku 2020 r. odniósł dwa kolejne zwycięstwa: podczas 1 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na Autodrom Bemowo i w kwalifikacjach podczas 4 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na Autopark Toruń.

Mówca motywacyjny, zachęcający do przełamywania własnych barier, influencer z tytułem Motoryzacyjnego Influencera Roku 2020 w plebiscycie The Best of Moto, organizowanym przez portal Moto.pl, a także twórca autorskiego programu telewizyjnego „Pasja na krawędzi” oraz społecznik. Bartosz jest ambasadorem i członkiem Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga oraz ambasadorem kampanii społecznej „Prowadzę. Jestem trzeźwy”, realizowanej przez Fundację Trzeźwość, a także wziął udział w klipie promującym paraolimpiadę w Rio de Janeiro w 2016 r. Jest także pierwszym Polakiem, który wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie „The Grand Tour”.

Marta i Magdalena Wróbel ubrane w beżowe bluzy i białe podkoszulki, obie w okularach, uśmiechają się i patrzą w obiektyw.

Marta i Magdalena Wróbel -
12.88% głosów

Socjolożki, magisterki administracji publicznej, dziennikarki z niepełnosprawnością, influencerki, prowadzą stronę martaimagda.wordpress.com.

Marta i Magdalena to 37-letnie siostry bliźniaczki z mózgowym porażeniem dziecięcym ze wsi Sławęcin k. Inowrocławia. Szkołę podstawową i średnią ukończyły w normalnym trybie nauki, a następnie uzyskały licencjat z socjologii w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy i tytuły magistrów administracji publicznej w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

Jako dziennikarki współpracują z mediami, aby zainteresować społeczeństwo tematyką niepełnosprawności, pokazując świat osób z niepełnosprawnościami i przekonując swoim przykładem, że mimo trudności mogą realizować swoje pasje i rozwijać się. Wydały mini-poradnik pt. „Tak łatwo żyć razem. Poradnik jak pomagać osobom niepełnosprawnym”. Prowadzą także stronę martaimagda.wordpress.com, na której, na podstawie własnych doświadczeń, opisują problemy i radości osób z niepełnosprawnościami, a także realizują autorski program spotkań #MocSłabości oswajających z niepełnosprawnościami. Aktywnie też propagują rozwój wsi i potencjał ludzi tam mieszkających.

Laureatki nagrody Lady D., od kilkunastu lat współpracują z organizatorem Welconomy Forum in Toruń doradzając w jaki sposób poruszać tematy związane z niepełnosprawnością. Uczestniczą także w różnych wydarzeniach społecznych, aby dać świadectwo, że człowiek z niepełnosprawnością to człowiek mądry, ambitny i ciekawy świata. Otwarte, pełne energii, pomysłowe i wytrwałe, wnikliwe i zaangażowane, ze wszechstronnymi zainteresowaniami przyczyniają się do łamania barier, budowania empatii i integrowania społeczności w różnym wieku.

Agnieszka Korczyńska w czarnej bluzie uśmiecha się i patrzy w obiektyw. Włosy ma związane w kucyk. Siedzi na wózku i opiera się łokciem o ławkę w parku, na której jest napis

Agnieszka Korczyńska -
3.14% głosów

Dziennikarka, reporterka, scenarzystka, podróżniczka, edukatorka i działaczka społeczna. Znana na Instagramie oraz Facebooku jako Aga Wagabunda.

Agnieszka Korczyńska to 45 letnia warszawianka. Od 2009 roku związana jest z redakcją Dzień dobry TVN, gdzie pokazuje problemy społeczne osób z niepełnosprawnościami. Jest autorką cyklu reportaży we współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla Telewizji Polskiej. Współautorka akcji społecznej ,,Zły dotyk boli przez całe życie” nagłaśniającej problem pedofilii.

Jako osoba aktywna w mediach społecznościowych zwraca uwagę na bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnością oraz piętnuje niewłaściwe zachowania wobec tych osób. Działa również na platformie TikTok, gdzie edukuje na temat szeroko pojętej niepełnosprawności (2 miliony odbiorców).

Agnieszka jest również organizatorką akcji i założycielką grupy pomocowej Wózki dla Ukrainy, która pośredniczy w darmowym przekazywaniu sprzętu rehabilitacyjnego dla osób poszkodowanych wskutek działań wojennych w Ukrainie. Ponadto aktywnie wspiera i organizuje zbiórki na leczenie dzieci, organizuje pomoc dla osób, które dotknęła choroba czy ubóstwo.

Nasi Partnerzy