Człowiek bez barier 2024 - Osobowość Internetowa
Logo konkursu ze zdjęciami sześciu kandydatów do nagrody Osobowość Internetowa

Przedstawiamy kandydatów i kandydatki do tytułu Osobowość Internetowa w ramach konkursu „Człowiek bez barier 2024”. 

Już 3 grudnia tego roku, podczas gali w Zamku Królewskim poznamy laureatów konkursu wybranych podczas obrad Kapituły. Zanim jednak spotkamy się na tej uroczystości, oddajemy głos internautom.

Już dziś rusza głosowanie na zwycięzcę w kategorii „Osobowość Internetowa”. Nagroda przyznawana jest osobie, która zdaniem użytkowników Internetu jest najbardziej aktywna w sieci, a swoim działaniem wspiera i inspiruje innych.

Wybory „Osobowości Internetowej 2024” zaczynają się już dziś, 11 października. Głosy można oddawać do środy, 23 października, do godz. 12:00. 

Co zrobić, żeby oddać głos?

  1. Wybierz kandydata, na którego chcesz zagłosować.
  2. Kliknij przycisk GŁOSUJ zlokalizowany przy jego sylwetce.
  3. Podaj aktywny adres e-mail, na który wyślemy wiadomość z linkiem potwierdzającym Twój udział w głosowaniu. Uwaga! JEDEN ADRES E-MAIL może być wykorzystany tylko raz w trakcie trwania głosowania!
  4. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową (także foldery SPAM, powiadomienia, inne etc.) i kliknij w link potwierdzający udział w głosowaniu – dopiero wtedy Twój głos zostanie dodany.

Regulamin głosowania intenetowego na Osobowość Internetową w Konkursie „Człowiek bez barier 2024” dostępny jest na stronie konkursu w zakładce Regulaminy.

Wybierz swojego kandydata!

KANDYDACI

Tatiana Cholewa

Tancerz, performer, choreograf. Poprzez swoje działania promuje integrację osób z niepełnosprawnościami w sztuce oraz udowadnia, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w tańcu 

Od ponad 20 lat choruje na neuroboreliozę, chorobę atakującą układ nerwowy, porusza się na wózku. Od zawsze interesowała się sztuką i sportem. Już w 2002 roku zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w maratonie na wózkach 

Jako tancerka z alternatywną motoryką, redefiniuje pojęcie ciała w sztuce, zacierając granice między ograniczeniem a możliwością twórczą. 

Na polu teatralno-performatywnymdziała od 2008 roku. Wystąpiła m.in. w spektakluNa chwilę (reż. J. Karcz, grupa „Kierunek” przy Bytomskim Centrum Kultury),Gatunki chronione (reż. R. Urbacki), Erynie niech zostaną za drzwiami (reż. R. Urbacki, działanie performatywne trwające 24h, Teatr Stary w Krakowie),Kwarantaniec(akcja społeczna Tancerzy podczas pandemii). Uczestniczyła również w wielu międzynarodowych projektach tanecznych, takich jak rezydencje artystyczne w ramach Festiwalu Dance Able #3, czy warsztaty w Axis Dance Company w Oakland, USA. W 2024 roku została wyróżniona w XVIII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury  

Jednocześnie prowadzi autorskie warsztaty taneczne i ruchowe dla młodzieży, dorosłych oraz pedagogów w Polsce i za granicą, które pomagają uczestnikom przezwyciężać bariery, zarówno fizyczne, jak i mentalne. Dzięki jej autorskiej metodologii, uczestnicy uczą się akceptacji własnych ograniczeń, świadomości ruchu i ekspresji artystycznej 

Jest także aktywną wolontariuszką zaangażowaną w pomoc zwierzętom.  

Kinga Dróżdż

Od lat najlepsza polska zawodniczka w szermierce na wózkach. Stale w czołówce, jest wielokrotną mistrzynią i medalistką świata i Europy, indywidualnie oraz drużynowo. Swoją pozycję potwierdziła w Paryżu, gdzie na igrzyskach paralimpijskich zdobyła srebrny medal w szabli kat. A.  

Od III klasy podstawówki uprawiała szermierkę z pełnosprawnymi rówieśniczkami. W szabli była w czołówce polskich juniorek. Po kontuzji w 2013 roku jej kariera sportowa uległa zmianie. Po kilkunastu latach treningów stała się znaczącym wzmocnieniem kadry paralimpijskiej i zaczęła uprawiać tę dyscyplinę z poziomu wózka 

Pierwszy start zaliczyła w lipcu 2018 r., a znaczący sukces osiągnęła już w marcu 2019 r. Wygrana w zawodach pucharu świata w Pizie była dla niej przełomowym momentem. W tym samym roku przywiozła z mistrzostw świata w Korei srebrny medal. Sezon 2020 zaczęła wygrywając zawody pucharu świata w Egerze (Węgry). Rok 2022 przyniósł jej zwycięstwo w Warszawie oraz Pizie oraz srebro w Tajlandii. Wspierała również drużynę szpadzistek, która wygrała zawody pucharu świata w Pizie i zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w Warszawie. Rok 2023 Kinga zaczęła od dwóch złotych medali zawodów pucharu świata w Waszyngtonie – indywidualnie w szabli i drużynowo w szpadzie. Swoją pozycję potwierdziła w Paryżu, gdzie na igrzyskach paralimpijskich zdobyła srebrny medal w szabli kat. A.    

Karierę sportową łączy z wymagającą pracą zawodową w lotnictwie. Działa w Radzie ds. Młodzieży w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. 

W mediach społecznościowych działa na swoim profilu na Facebooku i Instagramie. 

Adrian Furman

Prezes i założyciel Grupy AF Sp. z o.o., największej w Polsce firmy zatrudniającej specjalistów z niepełnosprawnościami w branży nowych technologii oraz spółki Poland IT-Lab LLC w Stanach Zjednoczonych specjalizującej się w branży IT i konsultingu biznesowym.​  

Podejmuje wysiłki, aby budować pozytywny wizerunek OzN na otwartym rynku pracy, poszerzać możliwość zatrudniania i samozatrudniania OzN do prac wysoko wynagradzanych, umożliwiających OzN realizację zawodowych aspiracji. Założona przez niego firma - Grupa AF Sp. z o.o. została nagrodzona nagrodą Lodołamacza 2024 w kategorii „Otwarty Rynek Pracy”.  

Jest założycielem i fundatorem fundacji Biznes bez barier zajmującej się wspieraniem i promocją aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz problemami dostępności. Jest współtwórcą "Pudełka dostępności", które służy komunikacji alternatywnej dla osób ze szczególnymi potrzebami, np. podczas korzystania z usług szpitali, instytucji publicznych czy POZ-etów 

Jest członkiem I Kadencji Rady Dostępności w latach 2020-2024 oraz ambasadorem rządowego programu Dostępność Plus. Występuje jako mentor i ekspert na konferencjach związanych z biznesem i nowymi technologiami oraz wspiera młodzież, udzielając motywacyjnych prelekcji.  

Więcej na: Facebook i https://grupaaf.pl/ 

Przemysław Kozłowski

 

Rzeźbiarz, artysta, twórca dzieł z zapałek. Angażuje się w organizację wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci. Był pomysłodawcą i współorganizatorem lokalnych plenerów malarskich i rzeźbiarskich. Swoją twórczością oraz osiągnięciami dzieli się na stronie Świat Zapałek Przemysława Kozłowskiego.  

Przemysław Kozłowski swoją przygodę ze sztuką rozpoczął już we wczesnym dzieciństwie. Początkowo zafascynowany malarstwem z biegiem lat rozwinął swoje umiejętności także jako rzeźbiarz. 

Od 2008 roku skupia się w szczególności na tworzeniu rzeźb z zapałek – głównie szopek bożonarodzeniowych. Do jego najbardziej znanych dzieł należą szopki przekazane: w 2021 r. papieżowi Franciszkowi w Watykanie (ok. 270 tys. zapałek), w 2021 r. Pierwszej Damie Agacie Kornhauser – Dudzie (ponad 78 tys. zapałek), w 2022 r. Kujawsko-Pomorskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu (ponad 11 tys. zapałek), w 2023 r. katedrze w Santiago de Compostela (ponad 160 tyś. zapałek). 

Ma na swoim koncie prestiżowe nagrody i wyróżnienia za całokształt swojej działalności. Do najważniejszych należą: odznaka „Zasłużony dla kultury polskiej” nadana w 2019 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, wyróżnienie w kategorii: Promocja Województwa podczas gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2022 r.), medal Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za szczególne zasługi dla kultury w regionie (2023 r.) oraz Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii „promocja województwa” (2024 r.) 

Maciej Skowronek

Gdy się urodził pracowało jedynie serce. Dziś, mimo wielu komplikacji, odważnie poznaje świat i kolekcjonuje ekstremalne doświadczenia, a także zaraża innych swoją postawą. Wraz ze swoimi bliskimi zdobył najwyższy polski szczyt, latał na paralotni, był na ściance wspinaczkowej, eksplorował jaskinię, skakał ze spadochronem oraz nurkował. Swoimi przygodami dzieli się na Facebooku.  

W pierwszej klasie szkoły podstawowej zapisał się do I Drużyny Nieprzetartego Szlaku "Na Przełaj". W 2019 roku drużynowa Maćka wysłała go na kurs zastępowych. Po kursie dzięki determinacji Maćka przyjęto go do 17 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Sparta". Była to drużyna osób pełnosprawnych. W 2020 roku Maciej pojechał z nią na obóz w Bieszczady, podczas którego uczestnicy wnieśli go w plecaku harcerskim na Tarnicę. Maćka marzeniem było jednak wejście na Giewont i jeszcze w tym samym roku dzięki pomocy tej samej grupy ludzi udało się to osiągnąć.  

Swoją postawą zachęca innych i inspiruje całe środowiska. Wejście z Maćkiem na Giewont zapoczątkowało powstanie Szerpów Nadziei, którzy teraz spełniają górskie marzenia osób z niepełnosprawnościami. W tym roku było to 120 podopiecznych, którzy zdobywali tatrzańskie szlaki. 

Adam Trojańczyk

Jak sam mówi o sobie – jest inżynierem i humanistą wierzącym, że technologia może pomóc zmienić świat na lepsze. Na swojej stronie oraz profilach na Facebooku i Instagramie dzieli się wiedzą o zarządzaniu i biznesie w świecie nowoczesnych technologii 

Od urodzenia choruje na ciężką postać hemofilii. Pełni funkcję CEO w Inwedo – software house’ie specjalizującym się w tworzeniu indywidualnych rozwiązań informatycznych dla firm. Jego firma szczyci się certyfikatem Great Place to Work oraz nagrodami Firma Przyjazna Rodzinie i Najlepsze Miejsca Pracy™ Polska 2024, a także znalazła się w rankingach 2024 Financial Times 1000 i 2023 Technology Fast 500 jako najszybciej rozwijająca się firma w Europie.

Jedną z pasji i misji Adama Trojańczyka jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Robi to jako mentor i ekspert w programach akceleracyjnych, gdzie wspiera rozwój startupów młodych przedsiębiorców, pisząc artykuły mające na celu podnoszenie kompetencji liderskich czytelników, oraz publikując książki, które następnie wydaje za darmo.

Jest także członkiem zarządu głównego Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię oraz prezesem łódzkiego koła ww. organizacji. W ramach tej działalności organizuje wydarzenia edukacyjne i warsztaty, wspierając osoby dotknięte skazami krwotocznymi.  

Nasi Partnerzy